Sen o výlete do Bardejovských Kúpeľov a Bardejova

Sen o výlete do Bardejovských Kúpeľov a Bardejova

Snom pani Márie Šotkovej (nar. r. 1919) bola návšteva Bardejovských Kúpeľov a Bardejova. Len čo to pandemická situácia umožnila, oprášili sme svoje túlavé topánky a dňa 17. 6. 2021 sme sa vybrali splniť sen našej najstaršej obyvateľky. V Bardejovských Kúpeľoch v Kostole Povýšenia Svätého kríža pre nás svätú omšu odslúžil otec Bartolomej Urbanec. Mnohí si ho pamätajú ešte z čias, keď pôsobil v Petrovanoch začiatkom 70- tych rokov. O. Urbanec nás vo svojom príhovore povzbudil k modlitbe za našich príbuzných a za celú Cirkev.
Po osviežení pri Ľudovom prameni a výdatnom obede sme sa premiestnili do historického centra Bardejova. Obdivovali sme krásy malebného námestia, pochutnali si na výbornej zmrzline a navštívili najvýznamnejšiu pamiatku historického námestia, Baziliku svätého Egídia.
Prehliadka bola sprevádzaná odborným výkladom, vďaka ktorému sme sa o bazilike dozvedeli množstvo cenných informácií. Príjemne unavení a plní zážitkov sme sa šťastlivo vrátili domov.
Je krásne, keď aj tí najstarší z nás snívajú a keď sa z naplnenia ich snov všetci, aj tí mladší, tešia. Pozývame vás k precíteniu našej radosti cez priloženú fotodokumentáciu.